Затверджую
Начальник кафедри інженерних загороджень полковник
В.Г.Григор’єв
“____”______________2004 р.
Методична розробка
з дисциплін ”Інженерні загородження”
Тема №5 ”Встановлення і фіксація мінних полів”
Заняття №2 “Прив’язка загороджень за допомогою приладу ПФМ”
Автор: підполковник Слюсарчук В.П.
Розглянуто на засіданні кафедри
(предметно-методичної комісії)
Протокол № ___ від_________2004 p.
м. Кам’янець-Подільський
2004 рік
Методична розробка
для проведення занять з інженерних загороджень
Тема №5 ”Встановлення і фіксація мінних полів”
Заняття №2 “ Прив’язка загороджень за допомогою приладу ПФМ”
Навчальна та виховна мета:
Вивчити призначення, основні ТТХ, склад комплекту і устрій приладу ПФМ. Дії номерів розрахунку при підготовці і роботі з приладом.
Навчити тих, що навчаються визначати відстані від місць бази до фіксуючих точок мінного поля аналітичним і графічним методами.
Виховувати у тих, що навчаються відповідальність за точність проведення розрахунків.
Час: 2 години:
Місце: кабінет інженерних загороджень;
Вид заняття: групове заняття
Матеріальне забезпечення
Прилад ПФМ - 2 к-та
Бусоль ПАБ-2 на підставці - 6 шт.
Артилерійське целулоїдне коло -15шт.
Таблиця синусів -15шт.
Формуляр інженерних загороджень - на кожного того, що навчається
Стенд-тренажер ПАБ-2 - 1 шт.
Рекомендована література
Руководство по материальной части СИВ. Средства минирования и разминирования. Кн.9.
Руководство по материальной части. Средства для взрывных работ и обезвреживания боеприпасов.
Навчальні питання і розрахунок часу
І. Вступна частина. -5хв.
ІІ. Основна частина. - 80 хв.
Призначення, ТТХ, склад комплекту, устрій, підготовка до роботи приладу фіксації мінних полів ПФМ. - 35 хв.
Дії номерів розрахунку по прив'язці МП за допомогою приладу ПФМ. - 15 хв.
Визначення відстаней аналітичним і графічним методами. - 30 хв.
ІІІ. Заключна частина. - 5 хв.
Організаційно-методичні вказівки
1. При вивченні навчального матеріалу більше часу приділити вивченню устрою, перископічної артилерійської бусолі ПАБ-2. Домогтися того, щоб кожен той, що навчається зміг зняти відлік магнітного азимута і горизонтальних кутів.
2. При доповіді навчального матеріалу необхідно заздалегідь зібрати ПФМ для роботи в нічних умовах і мати другий комплект ПФМ вроздріб на столі.
3. При поясненні обов'язків номерів розрахунку необхідно використовувати (умовно) край столів, за яких сидять курсанти як базу, а кути передню стіну класу - як точки мінного поля. Навчаємі практично встановлюють бусоль (на дерев'яній підставці), визначають напрямок на північ, знімають значення магнітного азимуту бази, магнітні азимути з т. А і т. Б бази на точки мінного поля. Визначають горизонтальні кути з т.А і т.Б бази до фіксуючих місць.
Викладач перевіряє (робить допомогу) правильність зняття відліків.
4. При вивченні питання визначення відстані аналітичним шляхом необхідно нагадати теорему синусів і використовуючи дані і знятих раніше відліків практично визначити відстані від місць бази до фіксуючих місць мінного поля.
Хід заняття
І. Вступна частина. - 5 хв.
Заняття викладач починає з перевірки наявності особового складу, виконання завдання на самопідготовку. Викладач доводить тему, мету заняття, літературу.
ІІ. Основна частина. - 80 хв.
Призначення, ТТХ, склад комплекту, устрій, підготовка до роботи приладу фіксації мінних полів ПФМ. - 35 хв.
Прилад для фіксації мінних полів ПФМ - призначено для фіксації мінних полів і окремих мін у будь-який час, відшукання мінних полів за даними фіксації.
Основні ТТХ
загальна вага комплекту, кг - 27
склад розрахунку, чол. - З
точність прив’язки мінного поля:
по дистанції - 1...2%
по азимуті - 0-0,2
Термін безупинної роботи приладу вночі без підзарядки
акумулятора, годин - 7
Дальність виявлення ІЧ ліхтарів, що входять у комплект ПФМ, км - 1,2
Час, необхідний для фіксації одного мінного поля зі
складанням формуляру, годин -1,5......